Vrecko na chlieb z ľanového plátna

10,90 
Kategórie:

Popis

Vrecko na chlieb z ľanového plátna

Vrecko na chlieb z ľanového plátna  je vhodné a ideálne miesto plastových sáčkov, do ktorých sa bežne balí pečivo, s tvarovaným dnom pre lepšie a úspornejšie uskladnenie chleba, rožkov, žemličiek a bagetiek. Vrecúško vyplnené pečivom môže na stole stáť ako servírovací košík vďaka obdĺžnikovému dnu, jeho horná časť sa ohrnie po krajku a získate zároveň nielen prírodný obal na chlebík, ale aj pekne nadekorovaný a naservírovaný stôl.  So zaťahovaním na bavlnený motúzik, kombinované s paličkovanou ražnou krajkou v šírke 6 cm, ktorá ho dopĺňa prírodným a vidieckym štýlom. Vrecúško odporúčam nielen na skladovanie chrumkavého, voňavého pečiva, ale i na jeho servírovanie, dokonale spestrí a oživí i sviatočne prestretý stôl.

Ľanové plátno absorbuje a uvoľnuje vlhkosť viac ako iné materiály, má termoregulačné vlastnosti, v zime hreje a v lete chladí, 5-krát viac ako vlna a 19 x viac ako hodváb. Má prirodzené antiseptické vlastnosti, neudržujú sa v tkanivách zárodky baktérií ani plesní, preto je tak ideálny na použitie aj v kuchyniach, je ideálny na kuchynské utierky, vrecúška. Je vhodný pre alergikov, nakoľko nevyvoláva alergické reakcie, praním dokonca krásnie a vlákna sú mäkšie, majú dlhšiu životnosť ako bavlna, lebo sú dlhšie a pri opätovnom skladaní, žehlení sa nelámu, dá sa povedať, že je to takmer nezničiteľná tkanina. Ľan je navyše odolný voči moliam, má prirodzenú schopnosť odolávať špine a škvrnám. Znižuje UV žiarenie o polovicu, preto je tak obľúbený aj v odevnom priemysle.

Ľanové plátno je predprané na 90 st. preto už netreba počítať s jeho zrážanlivosťou. Dovoľte ľanu krčiť sa, je to jeho prirodzená vlastnosť, ak ste predsa len veľkí kámoši so žehličkou a žehlíte všetko čo vám príde pod ruky ?odporúčam ľan žehliť vlhký, alebo jemne nakropený.

Či sa už rozhodnete pre ľanové utierky na chlebík, alebo ľanové vrecúška, bude to správna voľba nie len pre vaše zdravie, ale pomôžete chrániť naše životné prostredie, ďakujeme vám, že nám pomáhate šíriť myšlienku o potrebe recyklovať a spoločne vymieňame tisícky umelých sáčkov za ľanové vrecká ♥

Všetky naše ľanové vrecká na chlieb a ľanové výrobky sú 100% kompostovateľné a vo vašom domácom komposte sa rozložia do jedného mesiaca.

Rozmery: 47×27 cm