Ľanový obojstranný uterák

9,00 18,00 
Katalógové číslo: - Kategórie:

Popis

Ľanový obojstranný uterák

Ľanový uterák má rafinovaný a zároveň jedinečný vzhľad, je ľahká, mäkká a pevná zároveň. Jedna strana vás poteší s podkladom v svetlom béžovom odtieni a hnedými bodkami a naopak druhá strana je skombinovaná s podkladom v prírodnej nefarbenej hnedej farbe s béžovými bodkami.

Ľanové uteráky a osušky zaberajú podstatne menej miesta. Ak potrebujete ušetriť úložný priestor, cestujete, alebo často chodíte do fitka,  sú pre vás ideálnou voľbou. Šijeme ich v troch veľkostiach:

1.

2. 30x50cm uterák na ruky

3. 45x75cm štandartná veľkosť

 

V našej dielni šijeme uteráky a osušky väčšinou  zo zmesi ľanu a bavlny, aby sme dosiahli maximálnu úroveň trvanlivosti, savosti a jemnosti. Viete si skombinovať svoju vlastnú sadu uterákov a osušiek, príde vám zabalená v darčekovej krabičke, ako všetky výrobky od nás.

Ľanové osušky a uteráky sú šité z mäkčeného predpraného ľanu, ktorý je vymývaný pomocou kameňa, tzv.: Stone washing, alebo s označením STONEWASHED. Ľanová látka tak získa obľúbený jemnejší vzhľad, prirodzene a rovnomerne krčivý a pri používaní vás odmení príjemným pocitom jemnosti, počas spánku vám prekrví a jemne premasíruje pokožku, podporí relaxáciu, tým ju zjemní a ochráni vďaka svojej prirodzenej pH.⁠ 

Ľanová tkanina je niekoľkonásobne silnejšia než bavlnatrvácna a používanie takýchto výrobkov je dlhoročná záruka spokojnosti, čím častejšie budete ľanové osušky a uteráky prať, tým bude mäkšie a krajšie, preto sa netreba báť vyššej investície, ktorá vám a vašej rodine zaručí zdravší spánok na dlhé roky a v neposlednom rade vytvoríte pre seba a svojich blízkych bezpečnejší a zdravší domov. Ľanová látka má ľahký masážny účinok z dôvodu mikroskopických zlomov na jej vonkajšom povrchu, nepravidelnosti, má hrubší povrch, malinké hrčky a vrásčitá štruktúra vám zabezpečí masáž, stimuluje prietok krvi a podporí relaxáciu. Vzhľadom na jedinečnú filtráciu, schopnosť odolávať baktériám, vzdušnosti, absorbcie a odparovania vlhkosti je  ľan známy ako antialergický, odporúčaný pre ľudí s kožnými ochoreniami, alergiami a vhodný aj pre malé deti. Má vysokú schopnosť potlačiť baktérie, roztoče a huby, je vysoko repelentný voči hmyzu. Ľan je šetrný k životnému prostrediu, zároveň je obnoviteľným zdrojom, pri jeho pestovaní sa nepoužívajú žiadne hnojivá a nepotrebuje žiadne zavlažovanie, ľan je tiež plne biologicky odbúrateľný.

Všetky ľanové látky sú certifikované OEKO-TEX STANDART 100. vyrobené v Európe.

Ľanový uterák je ušitý materiálu : 80% ľan, 20% bavlna, gramáž 330g/m2

Celú kolekciu osušiek a uterákov si môžete pozrieť TU

Na fotke je 100% BIO marhuľový olej lisovaný za studena, čím si zachováva všetky prospešné látky od slovenskej značky MUSK

 

Momentálne je dodanie a ušitie ľanových výrobkov ako sú ľanové obliečky, ľanové prehozy, ľanové prikrývky, ľanové plachty, ľanové vrecká na chlieb, ľanové zástery… 7-10 pracovných dní, ak by ste to chceli ako darček na konkrétny termín, napíšte nám, alebo volajte na t.č +421 918 662 017, radi vám odpovieme na všetky vaše otázky.

Ďalšie informácie

VEĽKOSŤ

30x30cm na tvár, 30x50cm na ruky, 45x75cm štandartná veľkosť