Ľan a jeho účinky pre zdravý a plnohodnotný spánok

ľanové obliečky v béžovej farbe

Ak hľadáte vytvorenie udržateľnejšieho a ekologickejšieho prostredia vo vašom domove, ekologické spojenie 100% ľanu je určite materiálom, do ktorého sa vám oplatí investovať. 

Ľanové obliečky a ľanové plachty sú ušité  zo 100% ľanu, ktorý je  šetrný k  životnému prostrediu.

Ľan je obnoviteľným zdrojom, pri jeho pestovaní sa nepoužívajú žiadne hnojivá a nepotrebuje žiadne zavlažovanie. Ľan je tiež plne biologicky odbúrateľný. 

Výhody posteľnej bielizne zo 100% ľanu: 

  • Vzhľadom na jedinečnú filtráciu, schopnosť odolávať baktériám, vzdušnosti, absorbcie a odparovania vlhkosti sú ľanové posteľné obliečky a ľanové plachty zo 100% ľanu známe ako antialergické, odporúčané pre ľudí s kožnými ochoreniami, alergiami a vhodné aj pre malé deti. Ľanové posteľné prádlo má vysokú schopnosť potlačiť baktérie, roztoče a huby, je vysoko repelentné voči hmyzu.
  • 100% ľan je antistatický, nepriťahuje prach a dokonca môže pomôcť zmäkčiť a chrániť pokožku vďaka svojej prirodzenej rovnováhe pH.
ľanové obliečky Julianna
  • Ľanová látka má ľahký masážny účinok z dôvodu mikroskopických zlomov na jej vonkajšom povrchu. Doprajte si bezplatnú masáž,  nepravidelnosti, hrubší povrch, malinké hrčky a vrásčitá štruktúra vám zabezpečia masáž počas vášho spánku, stimulujú prietok krvi a podporia relaxáciu.
  • Ľanové obliečky a ľanová posteľná bielizeň má vysokú priepustnosť vzduchu a vlastnosť tepelnej vodivosti. To znamená, že je to priedušná tkanina,  v zimnom období vás zahrieva a v lete vás chladí. Má päťnásobne vyššiu tepelnú vodivosť ako vlna, reguluje teplotu a výhrevnosť približne o štyri stupne, v porovnaní s bavlnou alebo s hodvábom.
  • Vďaka svojej molekulárnej štruktúre môže ľanové posteľné prádlo absorbovať až 20% svojej hmotnosti z vlhkosti, preto vynikajúco saje pot a vám zaručí plnohodnotnejší a zdravší spánok.  Či už je horúca letná noc, alebo chladné zimné ráno, ľanové obliečky vám regulujú výmenu tepla medzi pokožkou a vzduchom tak ako žiadna iná tkanina.  Ľanové vlákno je duté, preto sa vyznačujeme týmito schopnosťami, vo svojich vláknach zadržiava teplo, ochladzuje a spoľahlivo odvádza nadbytočnú vlhkosť.
  • Ľanová látka je niekoľkonásobne silnejšia než bavlna, trvácna a používanie takého posteľného prádla je dlhoročná  záruka spokojnosti. Čím častejšie budete posteľné prádlo prať, tým bude mäkšie a krajšie, preto sa netreba báť vyššej investície, ktorá vám a vašej rodine zaručí zdravší spánok na dlhé roky a v neposlednom rade vytvoríte pre seba a svojich blízkych bezpečnejší a zdravší domov.
ľanová bielizeň

 

  • Ľan má jedinečný majestátny vzhľad, ktorý nenapodobní  žiadny iný typ textilu.  Je to materiál, ktorý môže v ideálnom prípade zapadnúť do akéhokoľvek štýlu interiéru a vytvoriť tak univerzálny estetický vzhľad. Slowfashion v módnom priemysle poznáte a ja sa vám budem snažiť priblížiť slowliving, pomalú módu v bývaní a v interiérovom dizajne, z udržateľných a prírodných materiálov, ktorá nám vydrží desaťročia, nie len pár rokov, alebo mesiacov.  
Ľanové obliečky Adam
  • Tým, že sme zvolili vonkajšie prešitie- preštepovanie po obvode posteľných obliečok,  zaručí vám to stálosť tvaru pri praniach, obliečky sa vám nebudú krútiť a stačí vám ich po opratí len povytriasať a nechať presušiť. Každá jedna posteľná súprava k vám príde krásne zabalená v darčekovej krabici. Pred ušitím je ľanová látka praná a žehlená, tak sa nemusíte obávať, že sa vám ďalším praním budú naše ľanové obliečky zrážať. Chceme vám priniesť kvalitnú posteľnú bielizeň, ktorá je plnefunkčná, zdravotne nezávadná a pri jednotlivých výhodách ľanu aj zdraviu prospešná.
  • Dovoľte ľanu krčiť sa, je to jeho prirodzená vlastnosť a dáva mu autentickosť a krásnu prírodnú štruktúru, jemu tak vlastnú. Zabudnite na žehličku a nechajte ho vyniknúť v plnej kráse. A nakoniec, priznajme si, ktoré posteľné prádlo aj keď je vyžehlené, starostlivo vymanglované, nie je hneď po prvom použití pokrčené?
  • Urobte si vznešené pohodlie pre váš pokoj, komfortný spánok, lepšie zdravie a wellness so 100% ľanovou posteľnou bielizňou. Ona i vy určite stojíte za to! POSTEĽNÉ OBLIEČKY V RôZNYCH FARBÁCH A VEĽKOSTIACH SI MôŽETE OBJEDNAŤ TU
ľanové pyžamo

BEZ BAKTÉRIÍ, BEZ PLESNÍ, BEZ PRACHU, BEZ ALERGIÍ, ZDRAVŠÍ  ŽIVOT S ĽANOM.

Ľanové obliečky a ľanové plachty odporúčame prať z rubovej strany, ľanu úplne stačí teplota 40 st. nakoľko sa v ňom nezadržiavajú baktérie, je antibakteriálny a antialergický, preto nie je potrebné, prať posteľné obliečky pri vysokých teplotách.

Ak používate sušičku, môžete ich sušiť pri nižšej teplote, pri vysokej teplote sušenia sa môžu časom poškodiť jeho vlákna, ktoré sú duté a zabezpečujú termoreguláciu, v lete vás chladia a v zime hrejú. O starostlivosti o ľanové výrobky sa všetko dočitate aj v našom článku na blogu TU

Ak hľadáte slovenského výrobcu matracov,  firma WESTIERI  založená dvomi bratmi, vyrába matrace a postele tradičnou technológiou na mieru a to z kvalitných prírodných materiálov.

My v Abreadbag vám nechceme len ,,predať posteľnú bielizeň“ , chceme vám poskytnúť zážitok.
Naším cieľom je pomôcť vám žiť váš udržateľnejší život. To znamená žiť život  kvalitne, nie je to o okázalosti, ale skôr o jednoduchých veciach.
 
 
Ľanové obliečky, ľanové plachty vieme flexibilne a hneď na mieste v našej dielni prispôsobiť na mieru, upraviť ich na vašu veľkosť a rozmery.
Ľanové obliečky a všetky výrobky šijeme priamo u nás v Abreadbag. Nedávame si ich šiť do externých dielní, preto vám vieme zaručiť,
že poznáme ich výrobu od samého začiatku a stojíme si za ich kvalitou, záleží nám na tom, aby ste dostali ten najkvalitnejší slovenský výrobok. 
história ľanu, pestovanie ľanu

Z histórie ľanu

Ľan (Linum usitatissimum) je rastlina, ktorá sa pestuje pre svoje vlákno a semienká. Ľan je jednou z najstarších poľnohospodárskych plodín a jeho pestovanie sa datuje

Čítať viac »
Nákupný košík
Návrat hore
vianočný ľanový obrus
Milí naši zákazníci! Veľmi si vás vážime, ako aj každú jednu vašu objednávku. Ľanovú bielizeň, župany, pyžamká a všetky vianočné objednávky na mieru pomaly uzatvárame po prehodnotení 28.11.2023. V decembri šijeme a pracujeme na vašich vianočných objednávkach. Garantované dodanie do Vianoc je na všetky objednávky prijaté a uhradené do 28.11.2023. Po 1.12. 2023 je stále možné objednať si výrobky, ktoré máme skladom. Posledné uhradené balíky sa budú odosielať 18.12.2023.
vianočný ľanový obrus
Milí naši zákazníci! Veľmi si vás vážime, ako aj každú jednu vašu objednávku. Ľanovú bielizeň, župany, pyžamká a všetky vianočné objednávky na mieru pomaly uzatvárame po prehodnotení 28.11.2023. V decembri šijeme a pracujeme na vašich vianočných objednávkach. Garantované dodanie do Vianoc je na všetky objednávky prijaté a uhradené do 28.11.2023. Po 1.12. 2023 je stále možné objednať si výrobky, ktoré máme skladom. Posledné uhradené balíky sa budú odosielať 18.12.2023.