Ľan a jeho účinky pre zdravý a plnohodnotný spánok

                              

                   Ľan a jeho účinky pre zdravý a plnohodnotný spánok

          Ak hľadáte vytvorenie udržateľnejšieho a ekologickejšieho prostredia vo vašom domove,

ekologické spojenie 100% ľanu je určite materiálom, do ktorého sa vám oplatí investovať. 

Ľanové obliečky a ľanové plachty sú ušité  zo 100% ľanu, ktorý jšetrný k  životnému prostrediu.

Ľan je obnoviteľným zdrojom, pri jeho pestovaní sa nepoužívajú žiadne hnojivá

a nepotrebuje žiadne zavlažovanie. Ľan je tiež plne biologicky odbúrateľný. 

postelna bielizen

Výhody posteľnej bielizne a posteľného prádla zo 100% ľanu:

– Vzhľadom na jedinečnú filtráciu, schopnosť odolávať baktériám, vzdušnosti, absorbcie a odparovania vlhkosti je posteľná bielizeň zo 100% ľanu známa ako antialergická, odporúčaná pre ľudí s kožnými ochoreniami, alergiami a vhodná aj pre malé deti. Má vysokú schopnosť potlačiť baktérie, roztoče a huby, je vysoko repelentná voči hmyzu.

-100% ľan je antistatický, nepriťahuje prach a dokonca môže pomôcť zmäkčiť a chrániť pokožku vďaka svojej prirodzenej rovnováhe pH.

– Ľanová tkanina má ľahký masážny účinok z dôvodu mikroskopických zlomov na jej vonkajšom povrchu. Doprajte si bezplatnú masáž :-),  nepravidelnosti, hrubší povrch, malinké hrčky a vrásčitá štruktúra vám zabezpečí masáž počas vášho spánku, stimuluje prietok krvi a podporí relaxáciu.

ľanové obliecky

– ľanové obliečky a ľanová bielizeň má vysokú priepustnosť vzduchu a vlastnosť tepelnej vodivosti, to znamená, že je to priedušná tkanina  v zimnom období vás zahrieva a v lete vás chladí. Má päťnásobne vyššiu tepelnú vodivosť ako vlna a samoreguluje teplotu a výhrevnosť približne o štyri stupne v porovnaní s bavlnou alebo s hodvábom.

–  Vďaka svojej molekulárnej štruktúre môže ľanové posteľné prádlo absorbovať až 20% svojej hmotnosti z vlhkosti, preto vynikajúco saje pot a vám zaručí plnohodnotnejší a zdravší spánok.  Či už je horúca letná noc, alebo chladné zimné ráno, ľanové obliečky vám regulujú výmenu tepla medzi pokožkou a vzduchom tak ako žiadna iná tkanina.  Ľanové vlákno je duté, preto sa vyznačujeme týmito schopnosťami, vo svojich vláknach zadržiava teplo, ochladzuje a spoľahlivo odvádza nadbytočnú vlhkosť.

-ľanová tkanina je niekoľkonásobne silnejšia než bavlna, trvácna a používanie takého posteľného prádla je dlhoročná  záruka spokojnosti, čím častejšie budete posteľné prádlo prať, tým bude mäkšie a krajšie, preto sa netreba báť vyššej investície, ktorá vám a vašej rodine zaručí zdravší spánok na dlhé roky a v neposlednom rade vytvoríte pre seba a svojich blízkych bezpečnejší a zdravší domov.

Ľanová látka má jedinečný majestátny vzhľad, ktorý nenapodobní  žiadny iný typ textilu. Ľan je pravdepodobne jediný materiál, ktorý môže v ideálnom prípade zapadnúť do akéhokoľvek štýlu interiéru a vytvoriť tak univerzálny estetický vzhľad. Slowfashion v módnom priemysle poznáte a ja sa vám budem snažiť priblížiť slowliving, pomalú módu v bývaní a v interiérovom dizajne z udržateľných a prírodných materiálov, ktorá nám vydrží desaťročia, nie len pár rokov, alebo mesiacov.  

ľanové obliečky Julianna

Posteľné obliečky sú ušité zo 100% ľanu vysokej gramáže a prémiovej kvality, tento ľan je mäkčený, ideálny na posteľnú bielizeň a zároveň dostatočne pevný. Možnosť vybrať z viacerých farieb a kombinácií. Zapínanie je riešené na veľké drevené gombíky s priemerom 3 cm a sú hlavnou dominantou na posteľných obliečkach. Tým, že bolo zvolené aj vonkajšie prešitie po obvode vám zaručí stálosť tvaru pri praniach, obliečky sa vám nebudú krútiť a stačí vám ich poopratí len povytriasať a nechať presušiť. Každá jedna posteľná súprava príde k vám domov krásne zabalená v darčekovej krabici, pred ušitím je látka praná a žehlená, tak sa nemusíte obávať, že sa vám ďalším praním bude zrážať. Chceme vám priniesť kvalitnú posteľnú bielizeň, ktorá je plnefunkčná, zdravotne nezávadná a pri jednotlivých výhodách ľanu aj zdraviu prospešná.

Dovoľte ľanu krčiť sa, je to jeho prirodzená vlastnosť a dáva mu autentickosť a krásnu prírodnú štruktúru jemu tak vlastnú, zabudnite na žehličku a nechajte ho vyniknúť v plnej kráse. A nakoniec priznajme si, ktoré posteľné prádlo aj keď je vyžehlené, starostlivo vymanglované, nie je hneď po prvom použití pokrčené?

ľanové vankúše

Bavlnené a ľanové posteľné prádlo sú dva podobné výrobky, avšak sú úplne odlišné vo svojom vzhľade a vlastnostiach. Bavlna môže byť pomerne mäkká a hodvábna priamo na povrchu, zatiaľ čo ľan má tendenciu byť pevnejší a hrubší.

Bavlnená posteľná bielizeň po praniach a žehleniach už po 3-5 rokoch preukazuje známky opotrebovania, vidieť to hlavne na farbách a povrchu bavlnenej látky. Zatiaľ čo ľanová tkanina  po 3 rokoch používania začína skutočne krásnieť, je mäkšia po každom praní, nerozpadáva sa tak rýchlo, čo je spôsobené vyššou absorpčnou vlhkosťou ľanových vlákien. Je tiež prirodzene hypoalergénna, čo znamená, že pot s menšou pravdepodobnosťou rozkladá ľanové vlákna, ako to bolo v prípade bavlny. Na rozdiel od bavlny, ľan keď je správne ošetrovaný má potenciál vydržať v plnej kráse až 2-3 desaťročia než bude potrebná výmena nového posteľného prádla.

Urobte si vznešené pohodlie pre pokoj, maximálny spánok, lepšie zdravie a wellness so 100% ľanovou posteľnou bielizňou. Ona i vy určite stojíte za to! POSTEĽNÉ OBLIEČKY V RôZNYCH FARBÁCH SI MôŽETE OBJEDNAŤ TU

BEZ BAKTÉRIÍ, BEZ PLESNÍ, BEZ PRACHU, BEZ ALERGIÍ, ZDRAVŠÍ  ŽIVOT S ĽANOM.

Ľanové obliečky a ľanové plachty odporúčam prať z rubovej strany, ľanu úplne staćí teplota 40 st. nakoľko sa v ňom nezadržiavajú baktérie, je antibakteriálny a antialergický, preto nie je potrebné prať posteľné obliečky pri vysokých teplotách.
Ak používate sušičku, môžete ich sušiť pri nižšej teplote, pri vysokej teplote sušenia sa môžu časom poškodiť jeho vlákna, ktoré sú duté a zabezpečujú termoreguláciu, v lete vás chladia a v zime hrejú. O starostlivosti o ľanové výrobky sa všetko dočitate aj v našom článku na blogu TU

Ak hľadáte slovenského výrobcu matracov,  firma WESTIERI  založená dvomi bratmi, vyrába matrace a postele tradičnou technológiou na mieru a to z kvalitných prírodných materiálov.

My v Abreadbag vám nechceme len ,,predať posteľnú bielizeň“ , chceme vám poskytnúť zážitok.
Naším cieľom je pomôcť vám žiť váš udržateľnejší život. To znamená žiť život  kvalitne, nie je to o okázalosti, ale skôr o jednoduchých veciach.
Ľanové obliečky, ľanové plachty vieme flexibilne a hneď na mieste v našej dielni prispôsobiť na mieru, upraviť ich na vašu veľkosť a rozmery.
Ľanové obliečky a všetky výrobky šijeme priamo u nás v Abreadbag. Nedávame si ich šiť do externých dielní, preto vám vieme zaručiť,
že poznáme ich výrobu od samého začiatku a stojíme si za ich kvalitou, záleží nám na tom, aby ste dostali ten najkvalitnejší slovenský výrobok.
Nákupný košík
Scroll to Top
This site is registered on wpml.org as a development site.