Ľan a jeho účinky pre zdravý a plnohodnotný spánok

Ľan a jeho účinky pre zdravý a plnohodnotný spánok

Nezaradené

                              

 

 

                   Ľan a jeho účinky pre zdravý a plnohodnotný spánok

 

 

          Ak hľadáte vytvorenie udržateľnejšieho a ekologickejšieho prostredia vo vašom domove,

ekologické spojenie 100% ľanu je určite materiálom, do ktorého sa vám oplatí investovať. 

100% ľan jšetrný k  životnému prostrediu, zároveň je obnoviteľným zdrojom, pri jeho pestovaní

sa nepoužívajú žiadne hnojivá a nepotrebuje žiadne zavlažovanie, ľan je tiež plne biologicky

odbúrateľný. 

 

 

postelna bielizen

 

 

Výhody posteľnej bielizne a posteľného prádla zo 100% ľanu:

 

– Vzhľadom na jedinečnú filtráciu, schopnosť odolávať baktériám, vzdušnosti, absorbcie a odparovania vlhkosti je posteľná bielizeň zo 100% ľanu známa ako antialergická, odporúčaná pre ľudí s kožnými ochoreniami, alergiami a vhodná aj pre malé deti. Má vysokú schopnosť potlačiť baktérie, roztoče a huby, je vysoko repelentná voči hmyzu.

 

-100% ľan je antistatický, nepriťahuje prach a dokonca môže pomôcť zmäkčiť a chrániť pokožku vďaka svojej prirodzenej rovnováhe pH.

 

– Ľanová tkanina má ľahký masážny účinok z dôvodu mikroskopických zlomov na jej vonkajšom povrchu. Doprajte si bezplatnú masáž :-),  nepravidelnosti, hrubší povrch, malinké hrčky a vrásčitá štruktúra vám zabezpečí masáž počas vášho spánku, stimuluje prietok krvi a podporí relaxáciu.

 

 

 

 

 

– ľanová bielizeň má vysokú priepustnosť vzduchu a vlastnosť tepelnej vodivosti, to znamená, že je to priedušná tkanina  v zimnom období vás zahrieva a v lete vás chladí. Má päťnásobne vyššiu tepelnú vodivosť ako vlna a samoreguluje teplotu a výhrevnosť približne o štyri stupne v porovnaní s bavlnou alebo s hodvábom.

 

–  Vďaka svojej molekulárnej štruktúre môže ľanové posteľné prádlo absorbovať až 20% svojej hmotnosti z vlhkosti, preto vynikajúco saje pot a vám zaručí plnohodnotnejší a zdravší spánok.  Či už je horúca letná noc, alebo chladné zimné ráno, ľanové obliečky vám regulujú výmenu tepla medzi pokožkou a vzduchom tak ako žiadna iná tkanina.  Ľanové vlákno je duté, preto sa vyznačujeme týmito schopnosťami, vo svojich vláknach zadržiava teplo, ochladzuje a spoľahlivo odvádza nadbytočnú vlhkosť.

 

-ľanová tkanina je niekoľkonásobne silnejšia než bavlna, trvácna a používanie takého posteľného prádla je dlhoročná  záruka spokojnosti, čím častejšie budete posteľné prádlo prať, tým bude mäkšie a krajšie, preto sa netreba báť vyššej investície, ktorá vám a vašej rodine zaručí zdravší spánok na dlhé roky a v neposlednom rade vytvoríte pre seba a svojich blízkych bezpečnejší a zdravší domov.

 

Ľanová látka má jedinečný majestátny vzhľad, ktorý nenapodobní  žiadny iný typ textilu. Ľan je pravdepodobne jediný materiál, ktorý môže v ideálnom prípade zapadnúť do akéhokoľvek štýlu interiéru a vytvoriť tak univerzálny estetický vzhľad. Slowfashion v módnom priemysle poznáte a ja sa vám budem snažiť priblížiť slowliving, pomalú módu v bývaní a v interiérovom dizajne z udržateľných a prírodných materiálov, ktorá nám vydrží desaťročia, nie len pár rokov, alebo mesiacov.  

 

 

 

 

 

Posteľné obliečky sú ušité zo 100% ľanu vysokej gramáže a prémiovej kvality, tento ľan je mäkčený, ideálny na posteľnú bielizeň a zároveň dostatočne pevný. Možnosť vybrať z viacerých farieb a kombinácií. Zapínanie je riešené na veľké drevené gombíky s priemerom 3 cm a sú hlavnou dominantou na posteľných obliečkach. Tým, že bolo zvolené aj vonkajšie prešitie po obvode vám zaručí stálosť tvaru pri praniach, obliečky sa vám nebudú krútiť a stačí vám ich poopratí len povytriasať a nechať presušiť. Každá jedna posteľná súprava príde k vám domov krásne zabalená v darčekovej krabici, pred ušitím je látka praná a žehlená, tak sa nemusíte obávať, že sa vám ďalším praním bude zrážať. Chceme vám priniesť kvalitnú posteľnú bielizeň, ktorá je plnefunkčná, zdravotne nezávadná a pri jednotlivých výhodách ľanu aj zdraviu prospešná.

 

Dovoľte ľanu krčiť sa, je to jeho prirodzená vlastnosť a dáva mu autentickosť a krásnu prírodnú štruktúru jemu tak vlastnú, zabudnite na žehličku a nechajte ho vyniknúť v plnej kráse. A nakoniec priznajme si, ktoré posteľné prádlo aj keď je vyžehlené, starostlivo vymanglované, nie je hneď po prvom použití pokrčené?

 

 

 

 

 

 

Bavlnené a ľanové posteľné prádlo sú dva podobné výrobky, avšak sú úplne odlišné vo svojom vzhľade a vlastnostiach. Bavlna môže byť pomerne mäkká a hodvábna priamo na povrchu, zatiaľ čo ľan má tendenciu byť pevnejší a hrubší.

 

Bavlnená posteľná bielizeň po praniach a žehleniach už po 3-5 rokoch preukazuje známky opotrebovania, vidieť to hlavne na farbách a povrchu bavlnenej látky. Zatiaľ čo ľanová tkanina  po 3 rokoch používania začína skutočne krásnieť, je mäkšia po každom praní, nerozpadáva sa tak rýchlo, čo je spôsobené vyššou absorpčnou vlhkosťou ľanových vlákien. Je tiež prirodzene hypoalergénna, čo znamená, že pot s menšou pravdepodobnosťou rozkladá ľanové vlákna, ako to bolo v prípade bavlny. Na rozdiel od bavlny, ľan keď je správne ošetrovaný má potenciál vydržať v plnej kráse až 2-3 desaťročia než bude potrebná výmena nového posteľného prádla.

 

Urobte si vznešené pohodlie pre pokoj, maximálny spánok, lepšie zdravie a wellness so 100% ľanovou posteľnou bielizňou. Ona i vy určite stojíte za to! POSTEĽNÉ OBLIEČKY V RôZNYCH FARBÁCH SI MôŽETE OBJEDNAŤ TU

 

BEZ BAKTÉRIÍ, BEZ PLESNÍ, BEZ PRACHU, BEZ ALERGIÍ, ZDRAVŠÍ  ŽIVOT S ĽANOM.